Pages Menu
Categories Menu

konie ciekawostki

konie ciekawostki

Niektóre Zabawa z przestarzałych Hat Warunki – Część Trzy- 1800 – 1900

I odkryli jakieś niejasne i niezwykłe słowa, patrząc wstecz na historię kapelusze i nakrycia głowy. Niedawno skończyłem czytać profesora i szaleniec (przez Simon Winchester, HarperCollins 1998) o tworzeniu Oxford English Dictionary, pomyślałem, że może to być zabawa do zbadania definicji i etymologię niektórych z tych starożytnych terminów, z których większość posiada wszystkie ale zniknął z nowoczesnego wykorzystania. [Będę rozpad ten projekt na trzy lub cztery części, więc zaglądajcie].

Aby zakwalifikować się do włączenia poniżej, słowo musi pokazać się z falowane czerwonej linii w Microsoft Word w „sprawdzanie pisowni” narzędzia. Więc tu idzie:

konie ciekawostki

[Uwaga: Jak przenieść się do trzeciej części tego projektu, warunki stają się mniej utracone w starożytności. Mam włączone kilka słów, choć rzadko stosowane dziś, że nie pojawi się „sprawdzanie pisowni”.]

Poke Bonnet

konie ciekawostki

Teraz hist.

1. maski z wystającym rondem, modne esp. w 19 proc.

1801 C. DIBDIN piosenki agnieszkaczugan.notariusz.pl Smith Mirth Metr (1807) 62, będę wypracować utwory drążki jeśli łaska, krótkie jak nowy-fashion’d wzroku, lub tak długo, jak czepce poke. 1820 F. MACDONOGH Pustelnik w Londynie V. XCII. 35 Kolejna ulica utrapieniem jest twoje panie Kapsa-Bonnet, który czasem umieścić swoje oczy tymi prognozami pent-house. 1837 E. Bulwer-Lytton Ernest Maltravers II. IV. vi. 67 Kilka pań w średnim age..wear..straw czepce poke. 1858 R. S. Surtees Zapytaj Mamma IX, [A] lady..painted w jednym ze starych czepce poke dawnych dni. 1884 Cent. Mag. 28 14 Osiem czy dziewięć pań, panów i dzieci, w poke-czepce i wysokim kołnierzem kurtki roku 1839. 1913 W. Cather O Pioneers! I. i. 12 Miasto dziecko było ubrane w co wówczas nazywany „Kate Greenaway ‚sposób .. Kapsa jej maski, dał jej wygląd urocze kobiety. 1984 P.
Artykuł napisany przez: