Pages Menu
Categories Menu

konie angielskie

konie angielskie Virchow w Tyndall fragm. Sc. (1879) II. xv. 407 Gdybym wyjaśnić przyciągania i odpychania jako wystaw umysłu, jako zjawisk psychicznych, po prostu wyrzucić psychikę przez okno, a Psyche przestaje być Psyche. 1879 Lewes Study Psychol. 73 Najbardziej akredytowanych [starożytne] myśliciele nie tylko indywidualny Człowiek z natury, ale umysł z organizmu; oni wynaleźli Psyche jako źródło wszystkich zjawisk psychicznych. 1888 New Princeton Rev. marca 272 Psychologia jest nauką o psyche lub duszy. 1896 S. GARDNER Rzeźbiarska Groby Hellas 24 Psyche, Homer, nie jest w najmniejszym stopniu jak chrześcijańskiej duszy, ale to mroczna podwójne mężczyzny, chcąc podobne pod względem siły i mądrości. 1905 E. J. DILLON w ConTemp. Rev. sierpnia 287 Trudno jest uświadomić sobie pozycję i wyobrazić sobie psychikę Rożdiestwienskiego [rosyjskiego admirała którzy ostrzelali floty rybackiej Morza Północnego].

b. Zasada animacji wszechświata jako całości , dusza światowym lub anima mundi.

1647 H. WIĘCEJ Pieśń Duszy 138/2 Uwagi Taka jest wejście Psyche w korpusie Vniverse, podpałka i ekscytujące martwego mgły. 1678 Cudworth Intell. Syst. I. IV. §21. 388 To jest podejmowana przez Plotyna być Wieczny Psyche, które aktywnie produceth wszystkich rzeczy, w tym niższy świat według tych Boskich idei. Tamże. §23. 406 Ale w drugiej places..he często twierdzi, nad własnym ~ poruszającego Psyche nieruchomego i stojąc Nous lub intelektu, który był właściwie zaznacza Demiurgus.

do. . W późniejszym greckiego Mythol, uosobione jako umiłowany Eros (Kupidyn lub miłość), a reprezentowane w dziełach sztuki jako posiadające skrzydła motyla lub jak motyl; znany w literaturze jako bohaterki tej historii związanej z Złotego osła Apulejusza. Stąd attrib. w sensie ‚takiego Psyche „, podobnie jak w Psyche-węzeł (sierści), Psyche, formy, zadania Psyche.

1876 ??GEO. ELIOT Dan. Der. LXI, w psychice-formy z ramą Mirah tam położył fervid jakość emocji czasami pochopnie podobno wymaga większość z Kleopatrą. 1888 R. A. Diehl dwa tysiące Words 170 Psyche knot, styl noszenia włosów w wystającą cewkę w środku z tyłu głowy. 1895 S. B. Kennedy Outing (US) Oct. 8/2 Czy uważasz tę Psyche węzeł odpowiada specjalny krój z moich cech? 1901 Westm. Gaz. 28 maja 2/4 Po wielu Psyche zadań Fate-obciążone teraz rozwikłać, mając nadzieję, że nie ma wiele do zrobienia. 1904 tamże. 30 listopada 4/2, nie jestem pewien, wiem, co to jest „węzeł Psyche”, która właśnie damy kruczoczarne włosy były przekształcone. 1968 J. Updike Pary v. 404 Włosy miała upięte w węzeł psychikę.

Fred Bieliński

Artykuł napisany przez: